Run An Empire: Gerçek işgal oyunu

Küçükken kareli kağıdı bölgelere ayırıp strateji oyunu oynardık. Önce saldırmak istediğin alanı belirler sonra bir sayı söyleyip, rastgele açtığımız kitap yaprağında gelen sayıya göre tutulan ve açılan sayının çarpımı kadar kare kazanır ya da kaybederdik. Zevkli bi oyundu adı nedir herkes oynar mıydı hiç fikrim yok ama bu projeyi görünce aklıma o oyun geldi.

Run an empire gerçek zamanlı bir alan işgal oyunu. Evet, içerisinde yaşadığımız bölgenin haritasını alıp bunu oyundaki arazi olarak belirliyor. Bir bölgeyi fethedebilmek için başlanılan bölgeye tur atılıp gelinmesi gerekiyor. Yani çizdiğiniz alan sizin oyundaki toprağınız oluyor. Farklı kişiler farklı alanlar çizerek sizden toprak alabilir veya siz onların alanını çizerek onlardan toprak alabilirsiniz.

Türkiye’de uygulaması olsa ve oynayacak insanlar olsa aslında zevkli duran bir uygulama. Aynı zamanda insanları oyun ile motive edip yürüyüşe çıkarmak ve sağlıklı kalmasını sağlmak da oyunun gizli hedefi. Kickstarter da Pan Studio tarafından açılan ve başarıya ulaşan yakın zamanda büyümesini umuyorum. Kendi sitelerinde herhangi bir bilgi olmasa da Kickstarter sayfalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bi'şey mi dedin?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s