Giyilebilir Dronlar: Nixie

Daha bir çok kişi dron ne bilmezken giyilebilir dron fikri teknolojinin nasıl üslü katlanarak ilerlediğinin bir kanıtı olsa gerek. Intelin düzenlediği ülkemizden de proje çıkması için baya desteklenen Giyilebilir Yap (Make it Wearable) yarışmasının finalistleri belli oldu. Aralarında en çok göze batan, bizim de konumuz olan giyilebilir dron oldu. Evet böyle bir şey nasıl mümkün olabilir sorusuna, bileğinize giyebilirsiniz şeklinde cevap veren bir proje Nixie. Tanıtım videosunda da belirtildiği üzere temel amacı fotoğraf çekmek olan bir quadcopter oluyor kendileri. İster fotoğrafınızı, ister videonuzu daha geniş bir görünümden çekiyor ve geri geliyor, öyle de akıllı bir alet.

Nixie projesini yapan grubun başında Stanford Üniversitesi’nden, Christoph Kohstall bulunuyor. İnsanları selfie çekmekten daha geniş objektifi ile panaroma çekmeye teşvik edip bunu popüler yapabilecek olsa da bence güzel proje. Make it Wearable yarışmasının sonuçları henüz açıklanmamış olsa da diğerlerinden daha çok göze batan bir teknoloji ürünü olduğunu söyleyebilirim.

İntel’in düzenlediği Make it Wearable yarışmasının finalistlerine buradan ulaşabilir ve diğer projeleri de inceleyebilirsiniz.

Reklamlar

Bi'şey mi dedin?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s